"Niemcy to brudasy?" - niemieckie media o przyczynach epidemii.
1 2

 • ania z Złotów , Woj. wielkopolskie:
  Karaluchy na starych plamach tłuszczu, toalety ze śladami moczu i kału, niedomyte narzędzia operacyjne - gdzie by nie zajrzeć. Eksperci ds. higieny podejrzewają, że epidemia rozprzestrzeniania się w Niemczech, bo, zasady higieny są rażąco nieprzestrzegane - podaje dziennik "Deutsche Welle" w tekście pt. "Niemcy to brudasy?".

  Niemcy paraliżuje strach przed rozprzestrzeniającą się epidemią EHEC. Odnotowano już prawie dwa tysiące zachorowań, a 32 osoby nie żyją. Wciąż nieznane jest źródło i przyczyna epidemii. W mediach pojawiają się pierwsze głosy obwiniające samych Niemców.

  W swojej publikacji "Deutsche Welle", zainspirowana opinią ekspertów, którzy przyczyn epidemii upatrują się właśnie w nieprzestrzeganiu przez Niemców higieny, przywołuje badania Federalnego Urzędu Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności z 2009 roku. - Instytut przeprowadził 930 tysięcy inspekcji w 545 tysiącach zakładów przetwarzających produkty spożywcze. Aż w jednej czwartej z nich stwierdził naruszenie zasad higieny - informuje dziennik. Z danych przedstawionych przez "Deutsche Welle" wynika, że w gastronomii na 900 osób tylko dwoje pracowników restauracji lub baru czyściło sałaty.

  - Jeśli personel zarabia niedużo, nie ma motywacji do zachowania czystości. Nie można funkcjonować w taki sposób - mówi w rozmowie z niemieckim dziennikiem Klaus Dieter Zastrow z Instytutu Higieny i Medycyny Środowiska w Berlinie.

  Uwaga na czerwone restauracje

  W publikacji znajduje się też wzmianka o planowanym wprowadzeniu, przez Ministerstwo ds. Ochrony Konsumentów, ustawy dot. higieny. Obecnie z inicjatywy rządu wprowadzony już jest specjalny system oznaczania restauracji i zakładów produktów spożywczych, które przestrzegają zasad BHP. Na czerwono zaznaczone są miejsca, gdzie zasad czystości nie wystarczająco się przestrzega, a na zielono te, gdzie można bezpiecznie coś zjeść.

  - Od 20 lat szpitale walczą z bakteriami, których nie są w stanie zwalczyć żadne antybiotyki. Każdego roku w niemieckich klinikach zaraża się niebezpiecznymi bakteriami od 500 tysięcy do 900 tysięcy chorych. Liczbę zmarłych szacuje się nawet na 30 tysięcy - tłumaczy dziennikarzom "Deutsche Welle" Zastrow.

  Myją ręce raz dziennie, bez użycia mydła

  W swojej publikacji gazeta wskazuje, że w Niemczech ludzie za rzadko ]myją ręce, co zaleca się w walce przeciw śmiercionośnej bakterii EHEC. - Mniej niż 40 procent dorosłych myje ręce więcej niż raz dziennie i to zazwyczaj przez kilka sekund i to bez użycia mydła. W taki sposób nie da się usunąć bakterii. Według brytyjskich badaczy Niemcy stronią od higieny już w okresie dzieciństwa. Mniej niż połowa dzieci myje ręce przed jedzeniem, dla większości z nich czynność ta wydaje się niezwykle uciążliwa - podaje dziennik.

  Klaus Dieter Zastrow podkreśla jednak, że brak higieny nie jest cechą charakterystyczną konkretnej nacji. W wielu zachodnich państwach uprzemysłowionych sytuacja wygląda podobnie jak w Niemczech.


  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,975...
  9-06-2011 17:05 • odp. prywanie
  • Eminey z Kraków, os. Dywizjonu 303:
   Ponoc jedna z kochanek Napoleona, Polka, na tydzien przed przyjazdem cesarza miala sie nie myc...tam.

   To dowod, ze Polakow trzeba nakazem zmusic, do nie-mycia sie :P
   10-06-2011 08:17 • odp. prywanie
  • Pan Michał z Kraków, inne Lasek Mogilski:
   czy niemcy to brudasy? tak-niemcy to brudasy!niemcy produkują też żywność dostarczaną do polski,i nie można się spodziewać że to jedzenie produkują w specjalnie stworzonych zasadęch higieny ogólnie przestrzeganej na terenie naszego kraju
   10-06-2011 11:10 • odp. prywanie
  • Pan Michał z Kraków, inne Lasek Mogilski:
   dlaczego są brudni? bo są strasznie chciw i i skąpi! jest tam brudno bo żal im ciepłej wody,mydła,ręczników higienicznych,proszku do prania,żelazko pali prąd,i trzeba za to wszystko płacić-taka cała prawda,i wstydu nie znają!nie przyznają!
   10-06-2011 11:16 • odp. prywanie
  • ejderha z Libiąż , Woj. małopolskie:
   Pan Michał:
   a o kontekście zapomniała?czy okazało się że z powodu skarpet też można wstąpić do szczepu coli?a czytała wogóle temata?

   No pewnie że można myć ręce co pięć minut, a w skarpetach chodzić aż się zedrą...... Ważne, żeby coli nie łapnąć przecież.....:P

   Nie...nie czytała... Tak SE dyskutuję o skarpetach....
   10-06-2011 20:28 • odp. prywanie
  • Konto usunięte z Skierniewice , ul. Mariana Buczka:
   Nie jest to hipoteza, ale fakt historyczny, że Słowianie dbali o higienę osobistą. Jak wynika ze źródeł historycznych, Słowianom pozbawionym łaźni dokuczały choroby przeziębieniowe i dermatologiczne, a w rezultacie śmierć. Słowiańskie łaźnie były również sławne w Europie Zachodniej, wśród narodów frankijskich i germańskich, a nawet w krajach arabskich. Kiedy słowiańskie łaźnie i sauny zaczęły być sławne, wszyscy zaczęli je budować wzorując się na naszych przodkach.
   http://swiatceramiki.com/news-inf/37/slowianska-tr...   Kiedy Słowianie pojawili się na arenie dziejów w VI wieku, razem z nimi pojawiły się pokoje kąpielowe, zwane izbami, baniami i łamziemwalkami. Pierwotnie łaźnie mieściły się w półziemiankach, nie przypominały więc efektownych, murowanych łaźni rzymskich. Jedynie fakt, że łaźnie słowiańskie, poza miejscem higieny, były też miejscem spotkań łączy je z rzymskimi. Łaźnie wykonane były z drewna, a szpary między palami zatykano mchem. W rogu pomieszczenia znajdował się piec z kamienia, dzięki czemu łaźnie służyły również jako sauny, gdzie leczono różne schorzenia. Nad piecem znajdował się otwór w dachu, przez który uchodził dym, a obok pieca był zbiornik z wodą do polewania rozgrzany piec. Taki opis łaźni znaleźć można w dziele al Bekriego z XI wieku, on czerpał informacje za starszych IX wiecznych źródeł. Słowianie już dawno wiedzieli o prozdrowotnych właściwościach kąpieli i saun. Z czasem łaźnie były budowane trochę inaczej, w późniejszych wiekach nie były już drewniane lecz kamienne, i było ich po kilka, a nawet kilkanaście w większych miastach. Z łaźnie korzystali wszyscy, łącznie z królem. Były one murowane i doprowadzano do nich wodę rurami. Osobne łaźnie mieli mężczyźni i kobiety. Można było korzystać ze zwykłej łaźni z kadziami (wannami) albo z łaźni parowej. Można było się ostrzyc i ogolić, poddać zabiegom kosmetycznym i lekarskim. Łaźnie przetrwały w Polsce aż do potopu szwedzkiego, wtedy dopiero, niestety, dotarła do nas moda z Europy Zachodniej na niemysie się. Obecnie wracamy do korzeni i coraz więcej ludzi uczęszcza do salonów odnowy biologicznej, korzysta z zabiegów kosmetycznych, saun, itd.
   10-06-2011 22:06
  • Konto usunięte z Kraków, ul. gen. Augusta Fieldorfa-Nila:
   ejderha:
   jak mozna "magazynować" skarpetki?????????????????????
   Śmierdzą przecież!!!!!


   A poza tym....mam trzech facetów w domu.... I jak do pralki wrzucę hurtem, to sie potem kłócą które czyje... :):):)


   Bawełniane skarpety (najlepiej frotowe i to nawet latem) w skórzanych lub innych nieplastikowych butach nie będą śmierdziały. ;-)

   Moja żona nigdy w życiu nie poczuła brzydkiego zapachu moich używanych skarpet :-)

   Dawniej gdy nie zważałem na materiał obuwia i skarpet było inaczej :D
   11-06-2011 00:00
  • Wujo z Kraków, ul. Agawy:
   à propos bardzo śmierdzących stóp
   Jedyny i najlepszy sposób

   Umyć dokładnie nogi do czystych skarpetek wsypać po torebeczce (2zł)
   "KWASU BOROWEGO"
   założyć na nogi nogi w buty i do pracy na cały dzień niech się dobrze wypocą !
   (wcześniej je sobie powąchać bo to był ostatni dzień kiedy śmierdziały)
   11-06-2011 07:27 • odp. prywanie
  • ania z Złotów , Woj. wielkopolskie:
   Wujo próbowałeś tego ?
   Przeraziłam się trochę czy to aby nie jest szkodliwe?
   11-06-2011 21:52 • odp. prywanie
  • Wujo z Kraków, ul. Agawy:
   Wszystkim w rodzinie i nie tylko to poleciłem a sam kiedys to zrobiłem .

   Tego kwasu borowego (ale już w płynie) to używaja do wymoczenią jakis spraw skórnych

   Ten ma być w proszku po jednej do skarpety .
   (taka torebeczka jak proszek do pieczenia)
   I spokojnie bez wonny bez smaku poprostu woda ;)w proszku w skarpetce przez chwileczujesz ale po +/- 20min rospuści się i nawet tego nie czuc !! Aniu spokojnie .
   11-06-2011 22:17 • odp. prywanie
  • ich bin z Opole , ul. Oświęcimska:
   No przeciez ktos musi byc winny :)
   a przeciez nawet krowich odpadach kalowych znajdeuje sie ta nowa choroba ,
   zaczeli z Hiszpanami ,chcieli im wrzucic wine a sami wysli na wariatöw,wcale sie nie dziwie :)

   nie zawsze swieci slonce tam gdzie by sie chcialo zeby swiecilo ,to nie znaczy ze Niemcy to odrazu musi byc wszystko OK

   kiedys jak sie jechalo do Polski tez na karzdym parkingu lerzyly tak zwane PAPIERZAKI i tez bylo cicho ,,a teraz naraz taki zamet ,,wcaler sie nie dziwie ..
   11-06-2011 22:19 • odp. prywanie
  • Pan Michał z Kraków, inne Lasek Mogilski:
   świecisz przykładem marku? to dobrze! naucz fryców! bo to brudasy!
   11-06-2011 23:16 • odp. prywanie
  • ich bin z Opole , ul. Oświęcimska:
   Pan Michał:
   świecisz przykładem marku? to dobrze! naucz fryców! bo to brudasy!


   bo sa brudasy ,reklamuja sie w telewizji ,takie srodki czystosci pokazuja ze az sie czlowiekowi w glowie kreci ,
   ogladajac rekklamy w telewizji czlowiek mysli jaki ten kraj musi byc czysciutki ,,pokazuja na innych programach ze jak Niemcy jada na urlopy to w jakich warunkach musza zyc ,ze grzyb pod prysznicem ,ze grzyb na oknach ,albo w innych miejscach ,

   Wiec najlepiej by bylo gdyby sie sami za siebie wzilei =czyli porzadnie w dupsko sie ugryzli ,a potem chwalili sie na caly swiat jacy to oni sa porzadni i czysci ,plame zrobili na caly swiat ,a chcieli zwalic na Hiszpanöw,ale Hiszpanie chca odszkodowania ,wiec teraz sie pani Merkel bedzie po dupsku skrabac zeby Hiszpanom to zrekompensowac .


   a tu taka wpadka z Ehec ,
   kiedys bylem na Majorce to ludzie sie skarzyli ze Anglicy sa swinie ze nie potrafia po sobie posprzatac ,,ale niech ktos wejdzie po Fryckach do pokaju to zawalu mozna dostac ,

   20 lat juz minelo ale ale syf jest i bedzie ,wystarczy popatrzec jakie programy puszczaja w Rtl 2 albo VOX to odrazu widac jaka kulture pokazuja ,

   wcale ich nie bronie ,ale wyslalwiaj sie na caly swiat a tutaj taka wpadka .
   12-06-2011 11:12 • odp. prywanie
  • Pan Michał z Kraków, inne Lasek Mogilski:
   wielu polaczków jadąc do niemieckiego raju karierę rozpoczynało od wykonywania prac przy sprzątaniu gnoju po tych brudasach-w polsce wiadomo o nich wszystko,nie da się kłamać sprzątaczki!
   12-06-2011 12:56 • odp. prywanie
  • Eminey z Kraków, os. Dywizjonu 303:
   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1010223,title,Niemcy-t...
   12-06-2011 13:03 • odp. prywanie
  • swav z Białystok , ul. gen. Józefa Bema:
   Może się paru osobom narażę ale co mi tam. :D O to my Polacy najczyściejszy,najmądrzejszy naród świata.Po za nami nie ma bardziej bogobojnych,uczciwych,oszczędnych,speców od wszystkiego a nader od obrzucania innych błotem.Otóż moi drodzy a ilu znacie w Polsce brudasów?? ja znam i to różnych - wykształconych i tych mniej uczonych.Wszędzie są brudasy i nie uogólniajmy,że ci to tacy a ci to tacy.Mieszkam na wyspach trochę czasu i tu też poznałem "rodaków" którzy nie grzeszą czystością i co mam mówić,że my wszyscy Polacy jesteśmy czyścioszki ?? :/
   Każdy powinien dbać o czystość a obgadywanie też jest złą cechą ;)
   12-06-2011 13:31 • odp. prywanie
  • Eminey z Kraków, os. Dywizjonu 303:
   To co piszesz de facto zamyka dyskusje.
   "Tak jest wszedzie - wiec nie piszmy o Niemcach". Takze jak dla mnie troche nie bardzo.

   Zreszta nie wiem, czy dokladnie czytales 1 post, ale temat odnosi sie do epidemii EC, ktora niedawno wybuchla w Niemczech.
   I dotad tylko w Niemczech. Niemcy oskarzyli Hiszpanow...ale moze to wlasnie wina naszych zachodnich sasiadow.
   I o tym jest temat.


   Przytaczanie jako przykladu naszych rodakow z wysp, to cios ponizej pasa.
   12-06-2011 14:06 • odp. prywanie
  • swav z Białystok , ul. gen. Józefa Bema:
   To nie cios poniżej pasa ale prawda.W Polsce też była i ptasia grypa i inne bakterie ale to nie upoważnia by mówić że wszyscy są brudasami czyż nie tak ?? Prawdą jest to,że ktoś pochopnie wypowiedział się iż to Hiszpania nie sprawdzając własnego podwórka.Temat jest wiem o czym a czy widzisz do jakiego poziomu zszedł ?? ?? ?? Czyli odbiega od sedna :)
   12-06-2011 15:17 • odp. prywanie
  • Eminey z Kraków, os. Dywizjonu 303:
   Pomijajac fakt, ze ptasia grypa byla choroba medialna, to...ptasia grype przenosza ptaki.

   Poczytaj o Escherichii Coli, bo inaczej dalej bedziesz zdziwiony, jaki to ma zwiazek z higiena...a ma ogromny!
   Zreszta, to nie jest bakteria nowa, bo odkryta zostala, juz 100 lat temu.

   Chociaz moze powinnismy sie cofnac jeszcze o 50 lat do (nomen omen) Wiednia.


   Do jakiego poziomu zszedl?
   Brak poprawnosci politycznej boli, czy jak?
   A na temat mowimy caly czas...
   12-06-2011 15:45 • odp. prywanie
  • swav z Białystok , ul. gen. Józefa Bema:
   Ciekawe to co piszesz no no ptasia grypa chorobą medialną.
   Po pierwsze wiem co mam czytać a higiena przy produkcji żywności w każdym kraju obowiązuje i są tak rygorystyczne że ho ho.Jednak czasami wystarczy jeden osobnik któremu uda się przemknąć może spowodować całą lawinę groźnych lub mniej groźnych skutków.
   Mówienie,że ktoś jest brudasem to to jest w temacie higieny,jak nie wiesz to dobrą radę Ci dam,pisz ogólnie o brudzie,o zarazkach a nie o tym że inni są brudasami i nie udawaj żeś taki mądry a ktoś inny nie bo możesz mocno się pomylić a to później mocno boli. :)
   12-06-2011 16:07 • odp. prywanie
  • Eminey z Kraków, os. Dywizjonu 303:
   swav:
   Ciekawe to co piszesz no no ptasia grypa chorobą medialną.

   Ile ludzi zginelo na ptasia grype...albo chociaz ilu sie zarazilo?

   Dla porownania na zwykla grype rocznie choruja setki tysiecy (a byly lata, ze i miliony) Polakow.
   Dziesiatki tysiecy kazdego roku gina.
   http://www.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/main.h...
   swav:
   Po pierwsze wiem co mam czytać a higiena przy produkcji żywności w każdym kraju obowiązuje i są tak rygorystyczne że ho ho.

   Bo Ty tak mowisz, czy sa jakies dowody?
   Zreszta jakie ma znaczenie, jak sa przygotowywane, jak mowimy o higienie konsumentow.
   Jeden nie podetrze dupy i chwyci porecz w autobusie. Nastepny tez ja chwyci i...godzine pozniej do jedzenia.

   Przyklad:
   http://kobieta.dlastudenta.pl/artykul/Facet_to_swi...
   swav:
   Jednak czasami wystarczy jeden osobnik któremu uda się przemknąć może spowodować całą lawinę groźnych lub mniej groźnych skutków.

   Tu nie wiem o czym mowa.
   swav:
   Mówienie,że ktoś jest brudasem to to jest w temacie higieny,jak nie wiesz to dobrą radę Ci dam,pisz ogólnie o brudzie,o zarazkach a nie o tym że inni są brudasami i nie udawaj żeś taki mądry a ktoś inny nie bo możesz mocno się pomylić a to później mocno boli. :)

   Z pokora przyjmuje krytyke.
   12-06-2011 17:35 • odp. prywanie
1 2

Dodaj odpowiedź


do góry